WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA LIONS CLUB OLSZTYN

Podwójny dyplom - podwójne szanse

UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI
Podwójny dyplom ukończenia uczelni wyższej to podwójne szanse na znalezienie wymarzonej pracy. Taką szansę swoim studentom daje Uniwersytet Warmińsko-Mazurski przy współpracy z Uniwersytetem Nauk Stosowanych w Offenburgu.

UWM pozwala na wymianę studencką na dwóch wydziałach. „Wydział Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wraz z Uniwersytetem Nauk Stosowanych w Offenburgu umożliwia podjęcie studiów trzysemestralnych, magisterskich na kierunku Technologia Żywności w żywieniu człowieka w zakresie Food Engineering, czyli Inżynieria Przetwórstwa Żywności. Pierwszy semestr – ten letni – studenci spędzają u nas, w Olsztynie, na następny semestr wyjeżdżają do Offenburga i przy realizacji trzeciego semestru wraz z realizacją pracy magisterskiej mają możliwość albo pozostać w Offenburgu, albo wrócić do Olsztyna i tu obronić pracę magisterską” - informuje dr inż. Adrianna Łobacz z Katedry mleczarstwa i zarządzania jakością na Wydziale Nauki o Żywności UWM.

Drugim z takich wydziałów jest Wydział Nauk o Środowisku. Obecnie oferuje on trzy specjalizacje dające możliwość uzyskania podwójnego dyplomu. „Sukces międzynarodowego kształcenia na specjalności Process Engineering oraz Environmental Protection zadecydował o tym, że w roku akademickim 2018/19 obie uczelnie rozpoczęły kształcenie na nowej specjalności – Biotechnology. Celem kształcenia jest zapoznanie studentów z nowoczesnymi biotechnologiami związanymi z inżynierią, ochroną środowiska, produkcją bioenergii oraz żywności” - mówi dr hab. inż. Agnieszka Cydzik-Kwiatkowska z Katedry Biotechnologii w ochronie środowiska na Wydziale Nauk o Środowisku UWM.

Studia międzynarodowe są bezpłatne, natomiast wyjeżdżając do Niemiec studenci uzyskują stypendium z programu Erasmus+ w wysokości 450 Euro na miesiąc, dodatkowo mogą się ubiegać o stypendium Fundacji Marii i George’a Dietrichów. Uzyskane stypendia pozwalają na studiowanie w komfortowych warunkach.